Manyak’da Okey Keyfi..!

ÜCRETSİZ OKEY OYUNU

Eski zamanlardan bu yana insanlar kendilerine hobi ararlar. Bu hobiler arasında oyunlar ayrı bir öneme sahiptir. Bu oyunlardan bir tanesi de okey oyunudur. Okeyher anlamda insanları eğlendiren, sosyalleştiren ve insanların keyifli zaman geçirmelerini sağlayan bir oyun türüdür. En azından böyle kabul edilmektedir. Özellikle ülkemizde çok sayıda oynayan kişi vardır. Köylerden şehirlere kadar herkes ortak duygularla bu oyunu oynamaktadır. Oyunun klasikleşmiş bilinen tarzıyla oynanmasının yanında geliştirilerek yine “okey” adı altında başka kurallarla da oynanabilmektedir.

Okey oyunu eskiden ilkel yollarla oynanan bir oyun türüydü. Ancak artık internet üzerinden de insanlar evlerinden, bilgisayarlarının başından oynayabiliyor. Dolayısıyla okey oyunu zamanla daha da pratik bir hal aldı diyebiliriz. İnternet üzerinden demişken şunu da belirtelim ki sosyal ağlardan bu oyun oynanabiliyor. Özellike de Facebook aracılığıyla oynayan insanların sayısı son zamanlarda bayağı bir fazlalaştı. İnsanları bu oyunu Facebook üzerinden oynamaya iten en önemli sebeplerin başında da pratikleşme yatıyor. Yani insanlar artık evlerinden bu oyunu oynamayı tercih ediyor.

Okey oyununu insanlar evlerinden oynarlarken aynı zamanda sosyalleşiyor. Bunu da hiç tanımadıkları insanlarla, hem de oyun esnasında iletişim kurarak yapıyorlar. Zira bu imkanı Facebook veriyor. Hatta oyun esnasında kurulan bu iletişimler sayesinde yeni arkadaşlıklar kuruluyor ve bu arkadaşlıklar ilerliyor. Bunun çok sayıda örneğine günümüzde rastlayabiliriz.

Okey oyununda şans çok önemli bir olgudur. Tabiki oyunculuk da öyle. Ancak her ikisi de okey oyuncusunda olması gereken özellikler. Yani hem şanslı olacaksınız, hem de iyi bir oyunculuk ortaya koyacaksınız. Aksi taktirde kazanma şansınız çok ama çok düşüyor. Mesela sadece iyi bir oyuncu olduğunuzu düşünün, elinizdeki taşlar eğer uyumlu gelmediyse, yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ya da çok şanslısınız, yani elinize iyi taşlar geliyor ama bunu değerlendirmesini bilmiyorsanız yine kaybedeceksiniz. Tabi bu noktada konsantrasyonunuz da son derece önemli. Her şeyin ötesinde okey oynamak heyecanlı ve keyifli bir oyun. Sen de okey oyna ve bu heyecanı yaşa. Bu siteyle ücretsiz okey oyna ve sosyalleş.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.